Prof. Grzegorz Miękisiak

Pozycja:
Neurochirurg
Specjalność:
Specjalista neurochirurg
Doświadczenie chirurgiczne:
15 lat
Doświadczenie zawodowe

Prof. Miękisiak, specjalista neurochirurg, od ponad 15 lat specjalizuje się w chirurgii kręgosłupa. Wykonuje zarówno minimalnie inwazyjne zabiegi jak i duże, kompleksowe operacje, na przykład w skoliozach. W swojej karierze przeprowadził ponad 3000 operacji.

Jest absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu, zaraz po studiach wyjechał na ponad 5 lat do Nowego Jorku, gdzie stawiał pierwsze neurochirurgiczne kroki. W roku 2019 uzyskał stopień doktora habilitowanego.

Obecnie jest zatrudniony m.in. w Szpitalu Marciniaka we Wrocławiu, jest także profesorem Uniwersytetu Opolskiego. Autor ponad stu publikacji dotyczących chirurgii kręgosłupa. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa, AO Spine oraz Eurospine.

Miejsca pracy

Szpital Vratislavia Medica im. Jana Pawła II we Wrocławiu przy ul. Lekarskiej, gdzie prowadzona jest kompleksowa opieka przed i pooperacyjna, w tym rehabilitacja medyczna.

Dolnośląski Szpital Specjalistyczny in. T. Marciniaka we Wrocławiu, gdzie leczeni są pacjenci objęci ubezpieczeniem przez Narodowy Fundusz Zdrowia,

Centrum Medyczne OVO Medical, w którym odbywają się ambulatoryjne konsultacje. Podczas wizyty na podstawie badania, analizy badań obrazowych proponowane jest dalsze leczenie zachowawcze. W uzasadnionych przypadkach ustalane są wskazania do leczenia operacyjnego.

Grzegorz Miękisiak - ZnanyLekarz.pl